Ogłoszenia duszpasterskie 28-07-2019

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 lipca 2019

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
  2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz.16.00. Wizyta u chorych od godz.9.00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
  6. W dniu 8 sierpnia do naszej parafii dotrze XXVIII Dominikańska Piesza Pielgrzymka. Organizatorzy proszą parafian o okazane wsparcie poprzez udzielenie noclegów pielgrzymom.
  7. Pragnę jeszcze raz podziękować wspólnocie parafialnej za życzenia imieninowe, kwiaty, modlitwy, zamówione msze św. i wszelką życzliwość.
  8. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Witaminowej nr 1, 3a, 5/7 i 6 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza Pędzioch. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.