Ogłoszenia duszpasterskie 21-07-2019

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 lipca 2019

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
  2. Dzisiaj modlimy się za wszystkich kierowców i podróżujących, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Po każdej mszy św. błogosławieństwo pojazdów.
  3. Bardzo dziękuję za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła parafianom z ul. Bałtyckiej. Bardzo dziękuję osobom zbierającym te ofiary.
  4. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Witaminowej nr 1, 3a, 5/7 i 6.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.