Ogłoszenia duszpasterskie 08-09-2019

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2019

  1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia nasz Pan Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
  2. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w nabożeństwie w piątek o godz. 16.00.
  3. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św.
  4. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  5. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego to rozpoczęcie formacji do przyjęcia sakramentów bierzmowania i pierwszej komunii św. Dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej, które chciałyby w naszej parafii przyjąć sakrament pierwszej komunii św. proszę o zapisanie się w zakrystii. I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 7 czerwca 2020 r. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie w niedzielę 15 września po mszy św. o godz. 12.00.
  6. Dziś na mszy św. o godz.12.00 błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych.
  7. Od jutra wyjeżdżam na rekolekcje kapłańskie do odprawienia których raz w roku zobowiązany jest każdy kapłan pracujący czynnie w duszpasterstwie. Jest to obowiązek kapłański. Dlatego z racji mojej nieobecności nie będzie od poniedziałku do czwartku włącznie mszy św. Gdyby była potrzeba wyjazdu do chorego czy pogrzebu proszę się kontaktować z ks. Szymonem Stępniakiem – prefektem NSD w Częstochowie.( tel. 604 105 234).
  8. Bardzo dziękuję Paniom z ul. Kosiarzy 2a, 4 i 6 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać. Pani Annie Szczepańczyk dziękuję za kwiaty w bocznej nawie kościoła.
  9. Ogłoszenie społeczne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.
14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.