Ogłoszenia duszpasterskie 22-09-2019

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 września 2019

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
  2. W sobotę Dzień Św. Patrona Arcybiskupa Wacława Depo- Metropolity Częstochowskiego. W naszych modlitwach polecajmy Jego posługę w Kościele Częstochowskim.
  3. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkania będą się odbywać co niedzielę aż do odpustu parafialnego.
  4. Za tydzień po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
  5. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie zawsze pół godziny przed mszą św.
  6. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła parafianom ul. Korkowej, ul. Grzybowskiej, ul. Irydowej, ul. Jantarowej i ul. Bór. Dziękuję również osobom zbierającym te ofiary.
  7. Bardzo dziękuję Parafianom z ul. Wierchów 1, 3 i 5 i z ul. Korkowej 62A za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Ogłoszenie społeczne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
23 IX – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.