Ogłoszenia duszpasterskie 29-09-2019

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 września 2019

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.
  2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 16.30.
  3. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Tę intencję będziemy polecać w naszej modlitwie różańcowej.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. w piątek o godz. 16.00. Z kapłańską posługą odwiedzę chorych od godz. 9.30.
  5. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Następnie spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkania będą się odbywać co niedzielę aż do odpustu parafialnego.
  6. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła parafianom ul. Letniej. Dziękuję również osobom zbierającym te ofiary.
  7. Bardzo dziękuję pani Annie Szczepańczyk za kwiaty michałki i chryzantemy ze swego ogrodu dla naszego kościoła.
  8. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Wierchów nr 9, 11, 15 i 20

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.