Ogłoszenia duszpasterskie 01-10-2017

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  1 października 2017

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 16.30 październikowym nabożeństwie.

2. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w sobotę, 7 października.

4. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 15. 45.

6. W pierwszy piątek miesiąca z sakramentami świętymi udam się do chorych od godz.  9.00.

7. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej ,,Zatrzymaj Aborcję” prosi nas o zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania nienarodzonych dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Wpisujemy pełną nazwę miasta. Koordynatorem akcji w naszej parafii jest p. Jacek Karbownik.

8. Różaniec do granic Polski… informacje szczegółowe na www.rozaniecdogranic.pl

9. Za tydzień na mszy św. o godz. 12.00. będziemy gościć dzieci z kl. III Katolickiej Szkoły Podstawowej. Po mszy św. pierwsze spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Na to pierwsze spotkanie zapraszam również rodziców.

10. Julia Hutna to 7 letnia mieszkanka naszego miasta. W marcu 2015 na skutek wirusowego zapalenia mózgu zapadła w śpiączkę. Rozpoznanie:stan po ostrym zapaleniu mózgu i niedowład rąk i nóg. Julia do 1 lipca 2016 w minimalnym stanie świadomości przebywała w klinice „Budzik ” w Warszawie. Wirus spowodował bardzo duże uszkodzenia mózgu. Na chwilę obecną Julia słyszy, ale niestety nie chodzi, nie mówi i nie widzi….. Rodzice walczą o powrót do zdrowia Julii, ale ze względu na brak środków finansowych nie mogą sobie pozwolić na wszystkie metody walki o wyzdrowienie, albo chociażby poprawienie jakości jej życia. Zbierają fundusze na dalszą kosztowną rehabilitację Julii. Starają się o zakwalifikowanie Julci do terapii komórkami macierzystymi licząc, że odzyska wzrok ,a tym samym uzyskają z nią dodatkowy kontakt. Już w zeszłym roku w lipcu nasi parafianie wsparli Julię modlitwa oraz datkami. Zwracamy się o to jeszcze raz po wszystkich Mszach św. w dniu 8 października i prosimy o modlitwę o godzinie 10 na Mszy św. w naszym kościele w intencji powrotu do zdrowia Julii. Bóg zapłać.

11. Pragnę podziękować pani Urszuli Ptak za odnowienie-pomalowanie kapliczki Matki Bożej przy naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać.

12. Dziękuję bardzo panom: Sylwestrowi Ujma, Andrzejowi Wolańskiemu, Piotrowi Wewiór, Jerzemu Orzełek za remont garażu.

13. Dziękuję pani Annie Szczepańczyk za kwiaty michałki do naszego kościoła.

13. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła parafianom ul. Bór, ul. Jantarowej, ul. Barwnej, ul. Wiatrakowej, ul. Letniej. Dziękuję również zbierającym te ofiary osobom z Rady Parafialnej.

14. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę Nowożeńców.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i  Kościoła (wspomnienie obowiązkowe); w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności;

  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski (wspomnienie obowiązkowe).