Ogłoszenia duszpasterskie 08-10-2017

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  8 października 2017

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele o godz. 16.30. W piątek13 października zapraszam na różaniec fatimski na godz. 16.00.

2. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

3. W poniedziałek, 16 października, przypada 39 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd przyszła niedziela, 15 października, będzie w naszej parafii Dniem Papieskim. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.

4. W poniedziałek, 16 października przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci patronki św. Jadwigi Śląskiej. Św. Jadwiga to księżna, wzorowa żona i matka, troskliwa opiekunka ubogich i chorych, fundatorka szpitali i kościołów. Msza św. odpustowa w intencji parafian będzie odprawiona 16 października o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. generał Stanisław Rospondek, mój poprzednik, wieloletni proboszcz i budowniczy tej świątyni.

5. Dziś na mszy św. o godz. 12.00. będziemy gościć dzieci z kl. III Katolickiej Szkoły Podstawowej z ul. Górnej. Dzieci otrzymają różańce.

6. Po mszy św. o godz. 12.00. pierwsze spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Na to pierwsze spotkanie zapraszam również rodziców.

7. Za tydzień w niedzielę 15 października o godz.12.00. msza św. dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Po mszy św. spotkanie z rodzicami.

8. Dzień Dziecka Utraconego…

9. Julia Hutna to 7 letnia mieszkanka naszego miasta. W marcu 2015 na skutek wirusowego zapalenia mózgu zapadła w śpiączkę. Wirus spowodował bardzo duże uszkodzenia mózgu. Na chwilę obecną Julia słyszy, ale niestety nie chodzi, nie mówi i nie widzi….. Rodzice walczą o powrót do zdrowia Julii, ale że względu na brak środków finansowych nie mogą sobie pozwolić na wszystkie metody walki o wyzdrowienie. Zbierają fundusze na dalszą kosztowną rehabilitację Julii. Starają się o zakwalifikowanie Julii do terapii komórkami macierzystymi licząc, że odzyska wzrok ,a tym samym uzyskają z nią dodatkowy kontakt. Już w zeszłym roku w lipcu nasi parafianie wsparli Julię modlitwą oraz datkami. W imieniu rodziców zwracam się o taką pomoc jeszcze raz w dzisiejszą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie możliwość wsparcia Julii. Będziemy również prosić o powrót do zdrowia Juli na mszy św. o godz. 10.00. Za pomoc w organizacji dzisiejszej zbiórki bardzo dziękuję p. Joannie Kubat.

10. Pragnę bardzo podziękować p. Pawłowi Sobeckiemu naszemu organiście za ponad dwuletnią służbę muzyczną w naszej parafii. Tym bardziej, że p. Paweł przyszedł do parafii w tym samym czasie co ja. Pan Paweł rozpoczął już ostatni rok studiów w Katowicach, chce się skupić na nauce i pisaniu pracy magisterskiej. Dziękuję za ten czas ofiarowany Panu Bogu i naszej parafii. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, pomyślnej finalizacji studiów, dobrej pracy i opieki św. Cecylii patronki organistów.

11. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła parafianom ul. Dojazdowej, ul. Korkowej, ul. Grzybowskiej, ul. Irydowej, ul. Witaminowej i ul. Barwnej. Dziękuję również zbierającym te ofiary osobom z Rady Parafialnej.

12. Dziękuję bardzo Nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę panie: Iwonę Bartosiewicz, Jadwigę Janyst, Marię Wolańską.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe);

  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).