Ogłoszenia duszpasterskie 24-09-2017

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  24 września 2017

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze.

2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Tym bardziej zapraszam na świąteczną Mszę Świętą o godz. 1700.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału
w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 1630. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, którzy z początkiem października rozpoczynają nowy rok akademicki.

5. W każdy czwartek po mszy św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i adoracja Pana Jezusa do godz. 1900. Zapraszam na to spotkanie z Chrystusem, który na każdego z nas pragnie rozlewać swoją miłość.

6. W ciągu roku mamy trzy zbiórki na ogrzewanie naszego kościoła. W miesiącu sierpniu była druga zbiórka za którą jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom i zbierającym te ofiary. Część opału została zakupiona ale to na całą zimę nie wystarczy. Dlatego bardzo proszę o zebranie tych ofiar na przełomie września i października.

7. Dziękuję bardzo Państwu: Jolancie Bogus, Danucie Orzełek, Zbigniewowi Rajek za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań (wspomnienie obowiązkowe);

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek (wspomnienie obowiązkowe);

  • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
    z rąk swego brata, poganina, patron Czech (wspomnienie obowiązkowe);

  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).