Ogłoszenia duszpasterskie 01-11-2020

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2020

  1. Wpatrujemy się dziś oczyma wiary na niebieskie Jeruzalem, gdzie Pan Bóg przebywa ze swoimi świętymi. Radujmy się ze zwycięstwa niezliczonych zastępów zbawionych i prosimy o orędownictwo za nami, pozostającymi na drodze ku świętości. Oddając cześć wszystkim mającym udział w chwale Chrystusa, odnówmy w sobie pragnienie żarliwej więzi ze Zbawicielem.
  2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Różaniec za zmarłych z wypominkami rozpoczniemy o godz. 16.15. Nie zapominajmy też, że w tym roku przez cały miesiąc listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  3. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 15.30. do godz. 16.15. Wyjazd do chorych od godz. 8.30. W tym miesiącu z powodu wzrostu zachorowań na covid-19 proszę o telefoniczne lub indywidualne potwierdzenie wizyty u chorych. W takiej sytuacji pandemicznej w jakiej się znajdujemy nie mogę bez osobistego zaproszenia odwiedzić chorych.
  4. Dziękuję bardzo rodzinom Maszkowski, Adamkiewicz, Bartelak i Tamborowski za chryzantemy, które używamy do dekoracji na uroczystość Wszystkich Świętych i tydzień modlitw za zmarłych z naszych rodzin.
  5. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Grzybowskiej nr 6 i 8 za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jakub Wawrzak. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.