Ogłoszenia duszpasterskie 25-10-2020

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 października 2020

  1. Kończy się miesiąc październik. Jeszcze do soboty wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 16.30.
  2. W przyszłą niedziele 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
  3. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Polecamy miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.
  4. Poniedziałek 2 listopada jest wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwanym Dniem Zadusznym. Różaniec za zmarłych z wypominkami rozpoczniemy o godz. 16.15. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  5. W związku z zaostrzeniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego w sytuacji pandemii, konieczne jest zastosowanie się do nich także w kwestii działalności duszpasterskiej Kościoła. Wobec ograniczenia w liczebności wiernych mogących uczestniczyć w liturgii w „strefie czerwonej” – jedna osoba na siedem metrów kwadratowych -w naszym kościele mogą być po przeliczeniu maksymalnie 72 osoby. Pamiętajmy o noszeniu maseczek w kościele.
  6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Grzybowskiej numery: 6 i 8.
  7. Panu Organiście Pawłowi i jego żonie Pani Karolinie chcemy jako wspólnota parafialna złożyć gratulacje i życzenia: obfitości łask Bożych , wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego na nowej drodze życia. Niech wasza nowa rodzina cieszy się opieką Matki Bożej w każdym dniu waszej wspólnej życiowej drogi.