Ogłoszenia duszpasterskie 02-02-2020

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 2 lutego 2020

  1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Pobłogosławione świece będą nam przypominały o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W tym dniu przeżywamy 8 rocznicę ingresu do Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny Ks. Arcybiskupa Wacława Depo. W modlitwach polecamy Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi.
  2. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego.
  3. Dziś o godz.12.00. msza św. dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i dla dzieci ze szkoły katolickiej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Odwiedziny chorych od godz. 9.30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1600.
  5. Dziś na godz. 1500 zapraszam kilka chętnych osób do rozbierania choinek i szopki. Szczególnie proszę o pomoc panów.
  6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Wypalanki nr 100, 94 i 78.
  7. Za tydzień po mszy św. o godz. 12.00 będzie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
    betel