Ogłoszenia duszpasterskie 26-01-2020

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 stycznia 2020

  1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami.
  2. W niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W tym dniu przeżywamy 8 rocznicę ingresu do Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny Ks. Arcybiskupa Wacława Depo. W modlitwach polecamy Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi.
  3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W ten dzień czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność.
  5. Za tydzień w niedzielę 2 lutego o godz.12.00. msza św. dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i dla dzieci ze szkoły katolickiej.

W tym tygodniu patronują nam:
31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe).