Ogłoszenia duszpasterskie 19-01-2020

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 stycznia 2020

  1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  2. Jutro zakończenie kolędy w naszej parafii – ul. Wierchów od godz. 15.00. Dziękuję rodzinom za życzliwe przyjęcie po kolędzie, za podzielenie się swoimi radościami i problemami. Dziękuję, że przyjmując księdza po kolędzie daliście świadectwo swojej wiary, miłości do Jezusa i Kościoła. Za waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, poczęstunki, rozmowy i ofiary wszystkim serdecznie dziękuję.
  3. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  4. W najbliższą sobotę w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę nawrócenia i przemiany dla nas wszystkich. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.