Ogłoszenia duszpasterskie 03-05-2020

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maja 2020

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
  2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
  3. Przez cały miesiąc maj gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz.16.40. Po nabożeństwie Msza Święta.
  4. Od 20 kwietnia w naszym kościele obowiązuje limit obecności wiernych 30 osób na wszystkich obrzędach liturgicznych – msze św. pogrzeby, adoracje.
  5. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę i módlmy za mojego poprzednika ks. generała Stanisława Rospondka w dniu Jego patrona.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.