Ogłoszenia duszpasterskie 26-04-2020

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 kwietnia 2020

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
  2. Przez cały miesiąc maj gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz.16.40. Po nabożeństwie Msza Święta.
  3. W najbliższą sobotę (pierwsza sobota miesiąca) różaniec o godz. 16.30.
  4. W niedzielę 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Ponieważ jest to 4 niedziela wielkanocna dlatego liturgiczne obchody przeniesione są na sobotę 2 maja.
  5. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. Z powodu epidemii koronawirusa nie ma odwiedzin chorych. Odwiedziny chorych tylko w koniecznych wypadkach.
  6. Od 20 kwietnia w naszym kościele obowiązuje limit obecności wiernych 30 osób na wszystkich obrzedach liturgicznych – msze św. pogrzeby, adoracje.
  7. Wielkie podziękowania dla państwa Grzegorza i Lidii Kucharskich za podarowanie biurka do zakrystii w naszym kościele.
  8. Chcę bardzo podziękować za ofiary na rzecz naszego kościoła z ul. Letniej. Dziękuję pani Annie Szewczyk i pani Joannie Kubat za zebranie tych ofiar. Dziękuję jeszcze raz tym wszystkim, którzy wcześniej jeszcze przed Wielkanocą wsparli finansowo naszą parafię. Tym bardziej chcę podziękować, że teraz przychodzi czas zapłaty za podbitkę na całej długości kościoła i plebanii.
  9. Dziękuję bardzo Pani Teresie Ciura za dezynfekcję kościoła – ławek, klamek przy drzwiach. Kościół przez to jest bezpieczny dla modlących się wiernych.