Ogłoszenia duszpasterskie 10-05-2020

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020

  1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.
  2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele o godz. 16.40.
  3. W środę 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Różaniec Fatimski o godz. 16.00.
  4. W sobotę 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  5. Bardzo dziękuję tym rodzinom z ul. Bałtyckiej, Letniej i Poselskiej, które zakupiły nowy ołtarz na uroczystość Bożego Ciała. Ołtarz na wymiar, funkcjonalny, bardzo potrzebny. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Dziękuję bardzo rodzinie: Chechelskich, Sztajner, Proniewicz, Knysak, Czaja za posprzątanie i dezynfekcję kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również Piotrowi i Annie Powalskim za piątkowe posprzątanie kościoła.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Adama Sztajner. Wieczny odpoczynek…