Ogłoszenia duszpasterskie 17-05-2020

VI NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maja 2020

  1. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 16.40.
  2. Od niedzieli 17 maja w naszym kościele obowiązuje limit obecności wiernych 40 osób na wszystkich obrzędach liturgicznych – msze św. pogrzeby, adoracje.
  3. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.
  4. Dziękuję bardzo panu Poniedziałkowi za dospawanie dwóch elementów do szyn na podjazd dla niepełnosprawnych przed naszą świątynią. Teraz podjazd jest kompletny.
  5. Ogłoszenie gospodarcze. Zakończono prace nad podbitką kościoła i plebanii. Aktualnie trwają prace nad remontem starego kościoła. Dach kościoła jest pokrywany drugą już warstwą preparatu antykorozyjnego. W planie jeszcze remont wieżyczek, rynien i okien starego kościoła i remont figury patronki naszej parafii św. Jadwigi Śląskiej, którą już bardzo naruszył ząb czasu.
  6. Z dużą pomocą ks. Szymona Stępniaka mamy trzy nowe ornaty tematyczne: pierwszy na uroczystość Bożego Ciała-eucharystyczny, drugi z wizerunkiem naszej patronki św. Jadwigi na odpust parafialny i trzeci z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej na nabożeństwa okolicznościowe. W parafii zostanie także mój prymicyjny niebieski ornat maryjny.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Henrykę Tomczak. Wieczny odpoczynek…