Ogłoszenia duszpasterskie 24-05-2020

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                      24 maja 2020

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

4. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

5. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 16.40.

6. We wtorek zapraszam wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

7. Bardzo dziękuję pani Lidii Kucharskiej za kwiaty do naszego kościoła.

8. W tym tygodniu będzie malowana wyższa wieża w starym kościele. Przyjedzie podnośnik-zwyżka i wtedy będzie można wykonać tę pracę.

9. Bardzo dziękuję ks. Szymonowi Stępniakowi prefektowi NSD za wygłoszone kazania i pomoc duszpasterską w dzisiejszą niedzielę.