Ogłoszenia duszpasterskie 30-05-2020

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020

  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli.
  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz.16.45.
  4. Jutro w poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. Wizyta u chorych od godz. 9.00. W pierwszą sobotę różaniec o godz. 16.30.
  6. Zarządzenie w sprawie odwołania dyspensy. W odpowiedzi na ,,Komunikat przewodniczącego KEP w sprawie dyspens od udziału w niedzielnych Mszach Świętych” z dnia 27 maja 2020 r., biorąc pod uwagę aktualne zarządzenia państwowe, od niedzieli, 31 maja br. (włącznie) Ks. Arcybiskup Wacław Depo odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
  7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Kamila Gaweł z naszej parafii i Krystian Ulżyk z parafii św. Floriana Częstochowie – zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.