Ogłoszenia duszpasterskie 07-06-2020

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w trochę innej niż każdego roku procesji eucharystycznej. Kuria Metropolitalna daje nam możliwość procesji wokół kościoła nie urządzając tradycyjnych czterech ołtarzy.
  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz.16.45.
  4. W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w sobotę o godz. 16.00.
  5. Bardzo dziękuję p. Zbigniewowi Szymańskiemu za pomoc w malowaniu wieży starego kościoła.
  6. Dziękuję paniom: Wiesławie Smolińskiej i Urszuli Ptak za wymianę obrusów na ołtarzach i pomoc przy kwiatach.
  7. Dziękuję dwóm paniom za kwiaty w kościele i przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości.
  8. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Kamila Gaweł z naszej parafii i Krystian Ulżyk z parafii św. Floriana Częstochowie – zapowiedź druga. Mateusz Antoniak z naszej parafii i Paulina Hutna z parafii Libidza – zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.