Ogłoszenia duszpasterskie 14-06-2020

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 czerwca 2020

1. Minęła już prawie połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jezus codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa.
  2. W tym tygodniu, w piątek, 19 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
  3. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  4. W czwartek 18 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków, które są symbolem ludzkiej pracy i utożsamiają dar Boży i błogosławieństwo dzieci.
  5. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Mateusz Antoniak z naszej parafii i Paulina Hutna z parafii Libidza – zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Wypalanki nr 38, 34 i 21.
  7. Dzielnicowy Ośrodek Społeczności Lokalnej  zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat, na bezpłatne półkolonie organizowane na terenie SP 49 przy ul. Jesiennej w okresie 06.07-17.07.2020.
    W trakcie 2 tygodni uczestnictwa w półkoloniach  będą organizowane wycieczki,  wyjścia do teatru, kina, zabawy edukacyjne – przez 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie –  pod opieką specjalistów z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dzieci otrzymają również gorący posiłek.
    W projekcie mogą wziąć udział osoby nie pracujące, bądź o niskich dochodach, zamieszkujące dzielnicę Brzeziny lub Błeszno.
    Prosimy osoby zainteresowane o kontakt z Animatorem lokalnym panią Izabelą pod numerem telefonu 572 376 696..