Ogłoszenia duszpasterskie 21-06-2020

12 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 czerwca 2020

  1. W środę 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie.
  2. W ubiegły piątek 19 czerwca zawierzyliśmy naszą parafię Jezusowi i uznaliśmy Go za naszego Pana i Zbawiciela. W ten sposób łączyliśmy się z Ks. Arcybiskupem Wacławem Depo, który tego podniosłego zawierzenia dokonał w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bazylice Archikatedralnej.
  3. Spotkania do sakramentu bierzmowania wznowimy od września br. Będzie to drugi rok naszych przygotowań do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. W tym roku z racji pandemii mieliśmy mniej spotkań ale wszyscy mają ten pierwszy rok zaliczony.
  4. Bardzo dziękuję ks. Szymonowi Stępniakowi prefektowi NSD za wygłoszone kazania i pomoc duszpasterską w dzisiejszą niedzielę.
  5. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Wypalanki nr 21, 38 i 34 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.