Ogłoszenia duszpasterskie 28-06-2020

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 czerwca 2020

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
  2. Jutro przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
  3. W najbliższy piątek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Jest on autorem pięknego wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej o godz. 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. W sobotę różaniec o godz. 16.30.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 odprawiona będzie I Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Katolickiej z ul. Górnej. Moja gorąca prośba do parafian aby w tę niedzielę przyjść na msze wcześniejsze. W czasie uroczystości komunijnej z racji panującej epidemii w kościele będą tylko dzieci i co drugą ławkę najbliższa rodzina. Dalsza rodzina będzie uczestniczyć we mszy św. przed kościołem gdzie będą rozstawione krzesła. Będzie również włączone nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Ze względu bezpieczeństwa tak właśnie będzie wyglądać w tym roku uroczystość pierwszokomunijna. Bardzo proszę o zrozumienie tej sytuacji i uczestnictwo w mszach św. o godz. 8.00. i 10.00.
  6. Dziś wybory prezydenckie. Pamiętajmy o naszym obywatelskim obowiązku wzięcia udziału w wyborach.
  7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Jakub Adamus z naszej parafii i Kornelia Twardowska z parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie. Jest to zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.