Ogłoszenia duszpasterskie 03-09-2023

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 września 2023

  1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia nasz Pan Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
  2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
    W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Na mszy św. wieczornej pobłogosławię ziarna do siewu.
  3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać Bogu czas nowego roku szkolnego i katechetycznego. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w następną niedzielę 10 września o godz. 12.00.
  4. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego to rozpoczęcie formacji do przyjęcia sakramentów bierzmowania i pierwszej komunii św. Dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej, które chciałyby w naszej parafii przyjąć sakrament pierwszej komunii św. proszę o zapisanie się w zakrystii. I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 2 czerwca 2024 r. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie w ostatnią niedzielę września po mszy św. o godz. 12.00.
  5. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować Pani Annie Szczepańczyk za podarowane do naszego kościoła piękne kwiaty ze swojego ogrodu.
  6. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła z ul. Bór i z ul. Jantarowej. Dziękuję bardzo tym osobom które zbierają ofiary na ogrzewanie. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Anna Adamkiewicz z naszej parafii i Jarosław Sabadash z parafii w Bydgoszczy– zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Barbarę Drab. Wieczny odpoczynek…