Ogłoszenia duszpasterskie 10-09-2023

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 września 2023

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  2. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego to rozpoczęcie formacji do przyjęcia sakramentów bierzmowania i pierwszej komunii św. Dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej, które chciałyby w naszej parafii przyjąć sakrament pierwszej komunii św. proszę o zapisanie się w zakrystii. I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 2 czerwca 2024 r. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie w ostatnią niedzielę września po mszy św. o godz. 12.00. Dziś na mszy św. o godzinie 12.00 błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.
  3. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w nabożeństwie w środę o godz. 16.00.
  4. Od jutra wyjeżdżam na rekolekcje kapłańskie do odprawienia których raz w roku zobowiązany jest każdy kapłan pracujący czynnie w duszpasterstwie. Jest to obowiązek kapłański. Zastępswstwo w razie pogrzebu będzie miał ks. Szymon Stępniak – proboszcz parafii św. Brata Alberta w Częstochowie. Gdyby była potrzeba wyjazdu do chorego proszę się kontaktować z ks. Szymonem ( tel. 604 105 234).
  5. Dziękuję bardzo panu Sylwestrowi Ujmie za zrobienie dwóch nowych stojaków pod choinki.
  6. Pragnę bardzo podziękować Pani Annie Szczepańczyk za podarowane do naszego kościoła piękne kwiaty ze swojego ogrodu. Pani Teresie Ciura dziękuję za układanie kwiatów.
  7. 29 września w piątek w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbędzie się projekcja filmu o błogosławionym Carlo Acutisie pt. Niebo nie może czekać
  8. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Anna Adamkiewicz z naszej parafii i Jarosław Sabadash z parafii w Bydgoszczy– zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  9. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę Nowożeńców.