Ogłoszenia duszpasterskie 27-08-2023

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 sierpnia 2023

  1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.
  2. W piątek wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 84 rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
  3. Dziękuję bardzo tym parafianom którzy pielgrzymowali bądź dojechali przed Szczyt Jasnogórski 23 sierpnia aby uczestniczyć w nowennie przed uroczystością Matki Boskiej Częstochowskiej. Jak również tym, którzy uczestniczyli w wigilii uroczystości Jasnogórskiej Pani.
  4. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego to rozpoczęcie formacji do przyjęcia sakramentów bierzmowania i pierwszej komunii św. Dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej, które chciałyby w naszej parafii przyjąć sakrament pierwszej komunii św. proszę o zapisanie się w zakrystii. I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 2 czerwca 2024 r. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie w ostatnią niedzielę września po mszy św. o godz. 12.00. Jest to drugi rok przygotowań.
  5. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź św. w piątek w godz.16.00. Wizyta u chorych od godz. 8.30.
  6. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca modlitwą różańcową o godz. 16.30.
  7. Pragnę bardzo podziękować Pani Annie Szczepańczyk za podarowane do naszego kościoła piękne kwiaty ze swojego ogrodu. Pani Teresie Ciura dziękuję za układanie kwiatów.
  8. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła z ul. Witaminowej. Dziękuję bardzo pani Marii za zebranie ofiar. Serdeczne Bóg zapłać.