Ogłoszenia duszpasterskie 04-04-2021

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 4 kwietnia 2021

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z innymi.
  2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.
  3. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
  4. Pragnę podziękować za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: szczególnie tym osobom, które przygotowały dekoracje Grobu i posprzątały plebanię: pani Marii Wewiór, Jolancie Ujma, Lucynie Ciesielskiej. Dziękuję pani kościelnej Wiesławie Smolińskiej i pani Urszuli Ptak za wszelką pomoc. Dziękuję ministrantom, panu organiście Pawłowi za piękną posługę przy organach, pani Teresie Ciura za zdjęcia. Bardzo dziękuję panu Włodzimierzowi Kulejewskiemu z zakup automatycznej i bezdotykowej stacji do dezynfekcji rąk. Szczególne podziękowania dla tych, którzy w święte triduum paschalne byli przy Jezusie. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  5. Chcę bardzo podziękować za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W intencji wszystkich składających ofiary będzie odprawiona msza św. w środę 19 kwietnia o godz. 17.00.
  6. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Radosnego Alleluja gościom i wszystkim parafianom.