Ogłoszenia duszpasterskie 28-03-2021

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 28 marca 2021

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Na początku każdej Mszy św. błogosławię palmy i odczytam fragment o uroczystym wjeździe Jezusa do Jerozolimy.
 2. Od wczoraj w całej Polsce mamy zmiany w zasadach bezpieczeństwa. Limit osób, które mogą uczestniczyć we mszy św. wynosi 1 osoba na 20 m2. Pierwszeństwo w obecności na mszy św. mają te osoby, które zamówiły intencję mszalną.
 3. Jutro od godz. 16.30. spowiedź w naszej parafii. Jeśli ktoś nie może przyjść jutro do spowiedzi to jestem w konfesjonale każdego dnia pół godziny przed mszą św.
 4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy.
 5. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Droga krzyżowa o godz.15.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Błogosławieństwo pokarmów na placu kościelnym o godz. 9.00, 10.00, 11.00 12.00, 13.00
 7. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00. Nie ma poświęcenia ognia.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania msze św. o godz. 6.00. 10.00. 12.00. Nie ma Procesji Rezurekcyjnej.
 9. Chcę bardzo podziękować za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: z ul. Bór, Jantarowej, Poselskiej, Kosiarzy, Zuchów, Wierchów. Dziękuję osobom zbierającym te ofiary.
 10. Dziś na godz. 15.00 proszę kilka chętnych osób o pomoc przy ubieraniu tylko Bożego Grobu bez Ciemnicy.
 11. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Wierchów nr 9 i 11 za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.