Ogłoszenia duszpasterskie 18-04-2021

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 18 kwietnia 2021

  1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.
  2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach obchodzona jest Niedziela Biblijna. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się tygodnia wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
  3. W piątek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
  4. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.
  5. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Krzysztof Wrzalik z naszej parafii i Klaudia Wrzalik również z naszej parafii. Jest to zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę Nowożeńców.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: śp. Mariusz Wawrzyniak. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.