Ogłoszenia duszpasterskie 09-05-2021

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                            9 maja 2021

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3.  W miesiącu maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz.16.40.

4. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

5. We wtorek   o godz. 18.30. próba  z dziećmi przygotowującymi się do sakramentu I Komunii Św.

6. W czwartek o godz. 17.00. zapraszam na pierwszy w tym roku różaniec fatimski a zarazem nabożeństwo majowe.

7. Ogłoszenie SPSK…

8.  Bardzo dziękuję parafianom z ul. Kusocińskiego numery: 287 i 256 oraz z ul. Zuchów numer 11 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Jerzy Pietruszka i śp. Andrzej Żelazny. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.