Ogłoszenia duszpasterskie 16-05-2021

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                        16 maja 2021

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

4. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

5. W miesiącu maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w tygodniu kościele o godz.16.40.

6. We wtorek   o godz. 18.30. próba  z dziećmi przygotowującymi się do sakramentu I Komunii Św.

7. Uroczystość Pierwszej Komunii Św. odbędzie się w naszym parafialnym kościele 6 czerwca br. o godz. 12.00. Wielka prośba aby na tę mszę św.  przyszła tylko rodzina dzieci pierwszokomunijnych. Proszę parafian szczególnie tych , którzy systematycznie uczęszczają na mszę św. o godz. 12.00. aby wyjątkowo przyjść na msze św. wcześniejsze o godz. 8.00. i 10.00.

8.  Dziękuję bardzo panu Wojciechowi Radziejewskiemu za wyminę żarówek w żyrandolu i lamp  w prezbiterium. Serdeczne Bóg zapłać.

9.  Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Poselskiej numery 62, 58, 54, 40 i 31.