Ogłoszenia duszpasterskie 23-05-2021

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                           23 maja 2021

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcam także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Jutro czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

4. W środę zapraszam wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. W miesiącu maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w tygodniu kościele o godz.16.40.

7. We wtorek   o godz. 18.30. próba  z dziećmi przygotowującymi się do sakramentu I Komunii Św.

8. Uroczystość Pierwszej Komunii Św. odbędzie się w naszym parafialnym kościele 6 czerwca br. o godz. 12.00. Wielka prośba aby na tę mszę św.  przyszła tylko rodzina dzieci pierwszokomunijnych. Proszę parafian szczególnie tych , którzy systematycznie uczęszczają na mszę św. o godz. 12.00. aby wyjątkowo przyjść na msze św. wcześniejsze o godz. 8.00. i 10.00.

9. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:  Dawid Mąka z naszej parafii i Sylwia Gawęda z parafii Lubojna – zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.

10.  Bardzo dziękuję parafianom z ul. Poselskiej numery: 58 i 54 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Teresa Pyda. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.