Ogłoszenia duszpasterskie 30-05-2021

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 30 maja 2021

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy trochę innej niż każdego roku procesji eucharystycznej. Kuria Metropolitalna daje nam możliwość procesji wokół kościoła nie urządzając tradycyjnych czterech ołtarzy.
  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz.16.45.
  4. We wtorek o godz. 18.30. próba generalna z dziećmi przygotowującymi się do sakramentu I Komunii Św. W sobotę o godz.10.00. nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wizyta u chorych w piątek od godz. 8.30. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.00. Różaniec w sobotę o godz. 16.15. a następnie nabożeństwo czerwcowe.
  6. Uroczystość Pierwszej Komunii Św. odbędzie się w naszym parafialnym kościele 6 czerwca br. o godz. 12.00. Wielka prośba aby na tę mszę św. przyszła tylko rodzina dzieci pierwszokomunijnych. Proszę parafian szczególnie tych , którzy systematycznie uczęszczają na mszę św. o godz. 12.00. aby wyjątkowo przyjść na msze św. wcześniejsze o godz. 8.00. i 10.00.
  7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Dawid Mąka z naszej parafii i Sylwia Gawęda z parafii Lubojna – zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.