Ogłoszenia duszpasterskie 06-06-2021

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                        6 czerwca 2021

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszam na  nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 16.45.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku.

4. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować  wszystkim zaangażowanym w procesję Bożego Ciała. Dziękuję za ofiarowany czas Panu Bogu.  Dziękuję bardzo za ofiary na kwiaty do czterech ołtarzy.  Bardzo dziękuję osobom zbierającym te ofiary. Ofiary te będą przeznaczone na wotum naszej parafii na 30 – lecie jej istnienia, mianowicie – nową zakrystię.

5. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

6. Dziś o godz. 12.00. uroczystość I Komunii św.  dla 10 dzieci z naszej parafii. 

7.  Dziękuję bardzo rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i dekorację kwiatową. Serdeczne Bóg zapłać.

8. 27 czerwca w niedzielę o godz. 12.00. będziemy przeżywać w naszej parafii 80 urodziny i 55 rocznicę kapłaństwa ks. Generała Stanisława Rospondka. Serdecznie zapraszam parafian na tę uroczystość. Zaproszenia są na stoliku przed wyjściem z kościoła.