Ogłoszenia duszpasterskie 04-07-2021

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 lipca 2021

  1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.
  2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcam do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim tym osobom, które pomogły w przygotowaniu jubileuszu 80 urodzin i 55 rocznicy kapłaństwa ks. Generała Stanisława Rospondka. Telewizja Silesia przygotował reportaż poświęcony temu wydarzeniu. Wystarczy na YouTube wpisać – Jubileusz ks. Generała Stanisława Rospondka i możemy obejrzeć prawie 7 minutowy materiał. Zapraszam do obejrzenia.
  4. W tym tygodniu jestem nieobecny w parafii. W razie pogrzebu czy wezwania do chorych pomocą będzie służył ks. Szymon Stępniak. Gdyby zaistniała taka sytuacja proszę połączyć się ze mną tym numerem, który jest na tablicy ogłoszeń a ja wtedy połączę się z księdzem Szymonem, który spełni posługę duszpasterską.