Ogłoszenia duszpasterskie 11-07-2021

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lipca 2021

  1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
  2. We wtorek zapraszam na różaniec fatimski na godz. 16.00.
  3. W piątek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominam, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  4. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Wypalanki nr 90, 94 i nr 100.
  5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Bonifacy Szubert i śp. Krzysztof Tomczak. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.