Ogłoszenia duszpasterskie 18-07-2021

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       18 lipca 2021

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa. Z tej racji  będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcam do pobłogosławienia  pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

3.  Pragnę bardzo podziękować panu Piotrowi Powalskiemu za cięcie żywopłotu. Wielkie podziękowania dla panów Bogusława Machury i Mirosława Stasiury za koszenie trawy przy starym kościele. Bardzo dziękuję za te prace.

4. Bardzo dziękuję parafianom z ul. Wypalanki nr 90, 94 i 100 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Wracając jeszcze do jubileuszu 80 urodzin i 55 rocznicy kapłaństwa ks. Generała Stanisława Rospondka pragnę poinformować że taca z tej uroczystości w kwocie 2320 zł została przeznaczona na Dom opieki nad dziećmi ociemniałymi w Laskach pod Warszawą.

6.  Ks. Proboszcz z parafii św. Jana Chrzciciela w Częstochowie organizuje w sobotę 31 lipca jednodniową pielgrzymkaę do Lichenia. Cena pielgrzymki 55 zł razem z ubezpieczeniem. Jeśliby ktoś z naszej parafii chciałby się wybrać na taką pielgrzymkę to zapisy u mnie do najbliższej niedzieli włącznie.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Wiesław Wiekiera. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.