Ogłoszenia duszpasterskie 27-06-2021

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                27 czerwca 2021

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski z dniem 19 czerwca br. została zniesiona dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Św.

3. Dzisiaj o godz. 12.00. będziemy przeżywać w naszej parafii 80 urodziny i 55 rocznicę kapłaństwa ks. Generała Stanisława Rospondka.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wizyta u chorych w piątek od godz. 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. Różaniec w sobotę o godz.16.30.

5. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcam do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

6. Wszystkich uczniów, którzy  rozpoczęli wakacje, polecam opiece Matki Bożej. Zachęcam do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominam, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.