Ogłoszenia duszpasterskie 20-06-2021

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 czerwca 2021

  1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
  2. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski z dniem 19 czerwca br. została zniesiona dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Św.
  3. Zachęcam do wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa w tygodniu o godz. 16.45.
  4. 27 czerwca w niedzielę o godz. 12.00. będziemy przeżywać w naszej parafii 80 urodziny i 55 rocznicę kapłaństwa ks. Generała Stanisława Rospondka. Serdecznie zapraszam parafian na tę uroczystość. Zaproszenia są na stoliku przed wyjściem z kościoła.
  5. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Wojciech Włodarczyk z naszej parafii i Agnieszka Kulej z parafii św. Stanisława BM w Częstochowie– zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  6. Bardzo dziękuję parafianom z ul. Wypalanki nr 97 i 78 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.