Ogłoszenia duszpasterskie 04-09-2022

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 września 2022

  1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia nasz Pan Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
  2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W czwartek 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
    W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Na mszy św. wieczornej pobłogosławię ziarna do siewu.
  3. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego to rozpoczęcie formacji do przyjęcia sakramentów bierzmowania i pierwszej komunii św. Dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej, które chciałyby w naszej parafii przyjąć sakrament pierwszej komunii św. proszę o zapisanie się w zakrystii. I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 4 czerwca 2023 r. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie w ostatnią niedzielę września po mszy św. o godz. 12.00. Zapraszam młodzież z klasy 6, 7 i 8.
  4. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować Pani Annie Szczepańczyk za podarowane do naszego kościoła piękne astry ze swojego ogrodu.