Ogłoszenia duszpasterskie 11-09-2022

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 września 2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  2. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w nabożeństwie we wtorek o godz. 16.00.
  3. W najbliższą środę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św.
  4. Moja wielka prośba o zebranie ofiar na ogrzewanie naszego kościoła. Wiemy że z ogrzewaniem w tym roku mogą być problemy ale jesteśmy dobrej nadziei.
  5. Od jutra wyjeżdżam na rekolekcje kapłańskie do odprawienia których raz w roku zobowiązany jest każdy kapłan pracujący czynnie w duszpasterstwie. Jest to obowiązek kapłański. Zastępować mnie będzie ks. Szymon Stępniak – prefekt NSD. Gdyby była potrzeba wyjazdu do chorego czy pogrzebu proszę się kontaktować z ks. Szymonem ( tel. 604 105 234).
  6. Z ogłoszeń gospodarczych. Powoli kończymy prace związane z upiększaniem naszego parafialnego ogrodu. Można zobaczyć jakie już dziś są efekty tej pracy.
  7. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Korkowej nr 9, 22 i 40.