Ogłoszenia duszpasterskie 18-09-2022

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 września 2022

  1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
  2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich szczególnie naszego katolickiego tygodnika Niedziela.
  3. W następną niedzielę po mszy św. o godz.12.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zapraszam młodzież z klasy 6, 7 i 8.
  4. W tym tygodniu w piątek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie pół godziny przed mszą św.
  5. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła parafianom ul. Letniej, ul. Jantarowej i ul. Bór. Dziękuję również osobom zbierającym te ofiary.
  6. Bardzo dziękuję Parafianom z ul. Korkowej numery 9 i 40 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.