Ogłoszenia duszpasterskie 05-12-2021

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Panem Bogiem.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
  3. Wszystkich parafian zachęcam do udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.00.
  4. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami.
  5. W adwencie pamiętajmy o wsparciu ludzi potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele w cenie 8 zł. Jest tzw. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. Bardzo dziękuję panom: Zygmuntowi Morawcowi i Bogusławowi Machurze za rozładowanie węgla.
  7. Za tydzień o godz.12.00. msza św. dla dzieci z Akademii Soward przygotowujących się w naszej parafii do Pierwszej Komunii Św. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki.
  8. Bardzo dziękuję parafianom z ul. Bór numery: 232/234 i 230A oraz z ul. Jantarowej numery 14 i 17A za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.