Ogłoszenia duszpasterskie 12-12-2021

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 12 grudnia 2021

  1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
  2. Jutro w poniedziałek 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie za wolną Polskę i polecajmy ich w naszych modlitwach.
  3. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcam do udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele o godz. 17.00.
  4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.
  5. Dziś o godz.12.00. msza św. dla dzieci z Akademii Soward przygotowujących się w naszej parafii do Pierwszej Komunii Św. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki.
  6. Zbliża się czas Bożego Narodzenia. W związku z tym proszę kilka chętnych osób o pomoc przy ubieraniu choinek w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
  7. Rodzina śp. Moniki Rak z domu Świątek – młodej żony i matki składa podziękowania za wszelkie dobro, otwarte serca i ofiary pieniężne, które są wsparciem dla tej rodziny. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Teresa Mróz. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.