Ogłoszenia duszpasterskie 19-12-2021

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021

  1. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcam do udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele do czwartku włącznie o godz. 17.00.
  2. Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  3. 25 grudnia w Dzień Bożego Narodzenia msze św. w naszym kościele o godz. 10.00 i 12.00. W drugi dzień świąt w niedzielę 26 grudnia w tym roku przeżywamy uroczystość Świętej Rodziny.
  4. W związku ze zbliżającymi się świętami proszę kilka chętnych osób o pomoc przy ubieraniu choinek dzisiaj o godz. 15.00.
  5. Składam podziękowanie p. Jerzemu Orzełkowi za pomoc w transporcie choinek do kościoła.
  6. Dziękuję bardzo pani Jolancie Wewiór za ofiarowanie do kościoła choinek.
  7. Bardzo dziękuję panom: Bogusławowi Machurze, Wincentemu Mesjaszowi, Grzegorzowi Kurpiosowi, Zbigniewowi Szymańskiemu, Krzysztofowi i Mateuszowi Janyst za oprawienie choinek. Panu Sylwestrowi Ujma dziękuję za zrobienie nowego stojaka pod choinki.
  8. Dziękuję panom: Bogusławowi Machurze i Zbigniewowi Szymańskiemu za naprawę pieca.