Ogłoszenia duszpasterskie 26-12-2021

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 26 grudnia 2021

  1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  2. W piątek pożegnamy 2021 rok i powitamy nowy rok. W ostatni dzień roku, 31 grudnia, podziękujemy Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Ks. Abp. Wacław Depo udzielił na ten sylwestrowy piątek dyspensy od pokarmów mięsnych.
  3. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii o godz. 10.00. i 12.00.
  4. Wizyta duszpasterska-kolęda. W tym roku ze względów sanitarnych i z powodu panującej pandemii nie będzie normalnej wizyty kolędowej. Odwiedziny kapłana w domach tylko na wyraźne zaproszenie parafian. Parafianie, którzy by chcieli, aby przybyć do nich z wizytą duszpasterską proszę o zgłoszenie telefoniczne bądź w zakrystii.