Ogłoszenia duszpasterskie 28-11-2021

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                       28 listopada 2021

1. Dziś  wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratnią.  W ten sposób, w blasku światła lampionów  i świec będziemy oczekiwać na przyjście Chrystusa. W tym czasie pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które są  do nabycia w naszym kościele w cenie 8 zł.

3. Dziś po mszy św. o godz. 12.00  spotkania z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie poprowadzi  ks. Rekolekcjonista.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 16.00.   Wyjazd do chorych od godz. 8.30. Różaniec w pierwszą sobotę o godz. 16.00.

5. Dziś na mszy św. o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym roku tak jak w ubiegłym z powodu pandemii koronawirusa i wzrostu zachorowań na  covid-19, opłatki na stół wigilijny nie będą rozprowadzane po parafii ale będą do nabycia w zakrystii.

6. Przez cały miesiąc listopad naszymi ofiarami chcemy wesprzeć rodzinę śp. Moniki Rak z domu Świątek – młodej żony i matki.  Przez cały miesiąc listopad jest wystawiona puszka do której będziemy mogli wrzucać nasze ofiary, które będą wsparciem dla tej rodziny.

7. Bardzo dziękuję p. Zbigniewowi Szymańskiemu za powieszenie krzyża, obrazów i wieszaka w zakrystii.

8. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Bór numery: 232/234 i 230A ul. Jantarowej numery 14 i 17A.

9. Serdeczne podziękowania ks. prałatowi Marianowi Szczerbie za przeprowadzanie w naszej parafii  jednodniowych rekolekcji adwentowych.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Władysława Ciura. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.