Ogłoszenia duszpasterskie 21-11-2021

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                          21 listopada 2021

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne.

3. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Adwent rozpoczniemy jednodniowymi rekolekcjami, które poprowadzi ks. prałat Marian Szczerba.

4. Za tydzień po mszy św. o godz. 12.00  spotkania z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie poprowadzi  ks. Rekolekcjonista.

5. Dziś  na mszy św. o godz. 12.00  będziemy gościć dzieci z kl. III Akademii Soward. Dzieci otrzymają modlitewniki.

6. Przez cały miesiąc listopad naszymi ofiarami chcemy wesprzeć rodzinę śp. Moniki Rak z domu Świątek – młodej żony i matki.  Przez cały miesiąc listopad będzie wystawiona puszka do której będziemy mogli wrzucać nasze ofiary, które będą wsparciem dla tej rodziny.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Waldemar Dudek. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.