Ogłoszenia duszpasterskie 06-12-2020

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2020

  1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Panem Bogiem. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić.
  2.  Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  3. We wtorek 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami.
  4. W adwencie pamiętajmy o wsparciu ludzi potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele w cenie 7 zł. Jest tzw. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. Caritas zwraca się do nas z prośbą o przeprowadzenie zbiórki żywności, artykułów chemicznych oraz skarpet i czapek (nowych) dla bezdomnych. Jest to akcja długoterminowa od pierwszej niedzieli adwentu i zakończy się 20 grudnia. Wyżej wymienione artykuły można wrzucać do kartonu Caritas wystawionego w przedsionku kościoła.
  6. Dziękuję bardzo Pani Grażynie Bartocha za wielką pomoc dla naszej parafii i za piękne zabawki dla dzieci.
  7. Bardzo dziękuję parafianom z ul. Irydowej nr 4 6 i 8 za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Krzysztof Ciura i śp. Jan Matlengiewicz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.