Ogłoszenia duszpasterskie 29-11-2020

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                       29 listopada 2020

1. Dziś  wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratnią.  W tym czasie pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które są do nabycia w naszym kościele w cenie 7 zł.

3. Caritas zwraca się do nas z prośbą o przeprowadzenie zbiórki żywności, artykułów chemicznych oraz skarpet i czapek (nowych) dla bezdomnych. Jest to akcja długoterminowa od pierwszej niedzieli adwentu i zakończy się 20 grudnia. Wyżej wymienione artykuły można wrzucać do kartonu Caritas wystawionego w przedsionku kościoła.

4. W tym tygodniu przypada  pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 16.00.  Wyjazd do chorych od godz. 8.30. W tym miesiącu podobnie jak w ubiegłym proszę o telefoniczne lub indywidualne potwierdzenie wizyty u chorych. W takiej sytuacji pandemicznej w jakiej się znajdujemy nie mogę bez osobistego zaproszenia odwiedzić chorych.

5. Dziś na mszy św. o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa i wzrostu zachorowań na  covid-19, opłatki na stół wigilijny nie będą rozprowadzane po parafii ale będą do nabycia w zakrystii.

6. Dziękuję Państwu Jagieła za ofiarę pieniężną na rzecz naszej parafii.

7. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Irydowej numery: 2, 4, 6 i 8.

8. Serdeczne podziękowania ks. Radosławowi Rychlikowi za przeprowadzanie w naszej parafii  jednodniowych rekolekcji adwentowych.